Europejski Fundusz Rozwoju RegionalnegoBiuro obsługi Klienta: +48 14 621 88 52 EN

';

Blog

Jak wybrać najlepszą membranę dachową?

Wybór odpowiedniej membrany dachowej jest kluczowy dla trwałości i nieprzepuszczalności dachu budynku. Membrana dachowa pełni istotną rolę w konstrukcji i pokryciu dachu. Planujesz remont dachu lub budowę nowego budynku? Ten artykuł ułatwi Ci wybór najlepszej membrany dachowej dostosowanej do Twoich potrzeb!

Jakie wymiary powinien mieć wyłaz dachowy?

Wyłaz dachowy to element konstrukcyjny, który pełni istotną rolę w budynku. Wyłazy dachowe występują w różnych kształtach i rozmiarach i pełnią szereg praktycznych funkcji. W dalszej części tekstu omówimy, czym dokładnie jest wyłaz dachowy, jakie są jego rodzaje, zastosowania oraz kluczowe cechy.

Odwodnienie dachu płaskiego - jak zrobić to dobrze?

Odwodnienie dachu jest niezbędne, aby uniknąć zalewania, uszkodzeń i innych problemów związanych z nagromadzeniem wody na jego powierzchni. Ten kluczowy element konstrukcji różni się w zależności od typu i powierzchni dachu. Przekonaj się jak prawidłowo wykonać odwodnienie na dachu płaskim!

Jakie rynny wybrać do dachu bezokapowego?

Rynny na dachu bezokapowym pełnią kluczową rolę w kontekście zbierania i odprowadzania wody deszczowej z płaskiej powierzchni dachu. Dach bezokapowy nie ma tradycyjnych okapów, które odprowadzają wodę bezpośrednio na zewnątrz ścian budynku. Właśnie dlatego odpowiednie rynny w tym przypadku są niezwykle istotne. Jednak jaki system rynnowy sprawdzi się najlepiej w dachu bezokapowym?

Jak wykonać deskowanie dachu?

Deskowanie dachu to proces mocowania desek lub paneli do rusztowania na konstrukcji dachu przed nałożeniem pokrycia dachowego. Deskowanie stanowi tymczasową, ale istotną warstwę, która pełni kilka kluczowych funkcji podczas budowy dachu.

Stalowe ogrodzenia - czy warto w nie inwestować?

Ogradzanie domu przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, zapewnia ono poczucie bezpieczeństwa, chroniąc przed intruzami i niepożądanymi osobami. Po drugie, ogrodzenie ograniczając widoczność z zewnątrz sprzyja utrzymaniu prywatności. Dodatkowo ogrodzenie może służyć jako bariera dla zwierząt domowych, zapewniając im bezpieczne otoczenie. Wreszcie, ogrodzenie wpływa także na estetykę domu, dodając mu stylu i charakteru!